Jakie rodzaje próbek DNA nadają się do testu na ojcostwo?
Wykorzystujemy próbki DNA pobrane za pomocą wacików bawełnianych, które pobiera się z jamy ustnej z błony śluzowej policzka.Próbki DNA można szybko i łatwo pobrać za pomocą wacików bawełnianych. Próbki DNA można również pobrać z krwi, ale obecnie nie oferujemy takiej opcji. Wyniki próbek krwi i śliny są całkowicie zgodne.

Czy istnieją ograniczenia wiekowe dotyczące pobierania próbek DNA?
Nie ma ograniczeń wiekowych. Ludzkie DNA nie zmienia się z biegiem lat, dlatego pobieranie próbek DNA na ojcostwo może zostać pobrane zaraz po narodzinach danej osoby.

Czy próbki DNA pobrane za pomocą wacików bawełnianych są tak samo wiarygodne jak próbki krwi?
Tak. Struktura DNA obu próbek jest taka sama. Dlatego wyniki testu na ojcostwo są takie same dla obu próbek. Próbki pobrane za pomocą wacików bawełnianych są jeszcze bardziej pożądane, ponieważ jeśli osoba miała niedawno transfuzję krwi, struktury DNA dawcy mogą być również obecne we krwi.

Jak mogę zapłacić za testy DNA?
Możesz zapłacić za test DNA, korzystając z podanego numeru referencyjnego banku lub płacąc kartą kredytową.

Czy wyniki testu dostarczone przez 24DNA nadają się do wykorzystania w sądzie?

Oferowane przez nas testy na ojcostwo mają na celu zaspokojenie Twojej ciekawości. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zweryfikować, kto jest właścicielem określonych próbek DNA, wyniki ich badań nie nadają się do wykorzystania w postępowaniu sądowym. Próbki DNA pobierane są przez samych klientów. 

Co mam zrobić, jeśli chcę zamówić test na ojcostwo?
Aby zamówić test na ojcostwo, wystarczy wejść na stronę 24dna.pl, wybrać odpowiedni test, zapłacić za niego i postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w przesłanym do Ciebie zestawie testowym.

Czy test na ojcostwo można wykonać bez matki?
Tak. Zaleca się uwzględnienie matki w teście DNA, ale nie jest to obowiązkowe. Włączenie matki do testu DNA na ojcostwo pomaga uprościć ten proces, ponieważ wyklucza wówczas połowę struktury DNA dziecka i tylko połowę struktury DNA dziecka należy porównać z potencjalną strukturą DNA ojca. Zaangażowanie matki w test DNA nie zwiększa dokładności wyników tego testu. Jeżeli dziecko objęte dochodzeniem jest niepełnoletnie (tj. ma mniej niż 18 lat), oboje rodzice muszą wyrazić zgodę na dochodzenie.

Czy test na ojcostwo wymaga orzeczenia sądowego?
Test na ojcostwo nie wymaga orzeczenia sądowego.

Czy Twoja firma zapewnia pełną prywatność podczas dostarczania wyników?
Tak. Zapewnienie prywatności jest naszym najwyższym priorytetem, a wszystkie procesy są zorganizowane tak, aby laboratorium zachowało pełną prywatność klientów.

Kiedy otrzymam wyniki?
Wyniki testu DNA zostaną wysłane nie później niż 10 dni roboczych .

Co to jest test na ojcostwo?
Test DNA na ojcostwo pomaga ustalić, czy mężczyzna jest biologicznym ojcem dziecka, czy nie. Wszyscy ludzie dziedziczą kod genetyczny lub DNA od swoich biologicznych rodziców. Podczas testu DNA porównuje się strukturę DNA dziecka ze strukturą DNA potencjalnego ojca. Od tego zależy, czy dziecko i przyszły rodzic są biologicznie spokrewnieni. Po dostarczeniu próbek do laboratorium w Asper Biotech AS dla każdego badanego tworzony jest profil genetyczny i sprawdzane jest, czy dziecko odziedziczyło DNA od potencjalnego rodzica.

Czy testy DNA są dokładne?
Jeśli wynik jest pozytywny, Asper Biotech AS gwarantuje wynik co najmniej 99,9% dokładności. Jeśli wynik jest ujemny, z dokładnością do 100,00%.

Jak mogę zobaczyć wyniki?
Wyniki testu otrzymasz w ciągu 10 dni roboczych na swój adres e-mail

W jakim wieku można przeprowadzić badanie na dzieciach?
Wiek dziecka do pobrania próbki DNA nie ma znaczenia.

Skąd mam wiedzieć, czy postępuję właściwie, pobierając próbki DNA?
Wysyłany przez nas zestaw testowy jest bardzo łatwy w użyciu, ponieważ zawiera niezbędne instrukcje, które w spójny sposób opisują cały proces pobierania próbek. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami, pobrać próbki DNA od wybranej osoby i odpowiednio oznaczyć pobrane próbki.

Jak zachować poufność testu na ojcostwo?
Wysłany przez nas zestaw dotrze do Ciebie w poufnej nieoznaczonej kopercie. Na kopercie nie ma ani naszych logo, ani napisów, które wskazywałyby, że list jest w jakikolwiek sposób związany z badaniem DNA. Ponieważ poufność jest dla nas bardzo ważna, wyniki badań zostaną przesłane na podany przez Ciebie adres e-mail.

Shopping Cart